| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre  afisari si  vizite in limbajul de internet?

2 răspunsuri:
| okei a răspuns:

Afisari - se refera la cate categorii a navigat pe acel site
Iar Vizite - Doar cand i-a afisat renumita ( Prima pagina sau Index )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Afisari se refera la numarul de subpagini (sau refreshuri) ale unui utilizator pe un site
Vizite reprezinta numarul de acesari ale unui site
Vizite (mai mic sau egal) Afisari
Exemplu:
Tu intri pe TPU o data dimineata si odata seara deci ai doua Vizite, insa dimineata tu deschizi 10 intrebari, si seara tot 10, deci ai 20 de Afisari.

Eu asa stiam ca este, este posibil sa ma insel tongue