| Nano94 a întrebat:

Care este codul ce trebuie introdus la Track & Trace ( Posta Romana )?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Pentru coletele al căror expeditor eşti tu codul de track&trace este echivalent cu numărul de prezentare pe care îl găseşti pe factura primită la oficiu.
Poşta Română utilizează un cod de tracking standard format din 13 caractere (tip AB123456789CD), codul de tracking utilizat de alţi operatori poate avea o structură diferită.
Pentru trimiteri internaţionale codul de tracking furnizează informaţii numai până la ieşirea trimiterii de pe teritoriul ţării de expediţie.
Codul de tracking nu oferă informaţii despre statusul trimiterilor pe teritoriul ţării (ţărilor) de tranzit.
Pentru informaţii legate de statusul trimiterii pe teritoriul ţării de destinaţie, te rugăm să utilizezi modulul de tracking al operatorului poştal din ţara respectivă" - SURSA :
https://www.posta-romana.ro/track-trace.html

Toate cele bune!