| JaguarSType a întrebat:

Care este diferenta intre bmw x5 pe benzina si unul diesel? Care sunt avantajele si dezavantajele intre ele? Am observat ca multi prefera modelele pe benzina! De ce?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca la orice masina... motorele pe benzina au putere mai mare insa consuma ceva mi mult.

| aaaaa_8179 a răspuns:

Benzina arde mai repede decat motorina, motoarele pe benzina sunt mai puternice, cele pe motorina au un cosum mai redus de combustibil decat cele pe benzina.