| DeMentaa a întrebat:

Care este motto-ul vostru? al meu este Nu te uita in trecut, nu privi in viitor, traieste prezentul!

27 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Zambeste; maine va fi mai rau!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Al meu este ''nu privi in urma cu manie ''

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mergi înainte iar dacă tărâmul pe care îl cauţi nu există, Dumnezeu îl va crea pentru a-ţi răsplăti îndrăsneala.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Pluteşte drept înainte şi, dacă pământul pe care îl cauţi nu există încă, fii sigur că Dumnezeu îl va crea într-adins pentru a-ţi răsplăti îndrăzneala(cuvintele reginei Isabela către Cristofor Columb)

cami
| cami a răspuns:

Nu mai scrieti gresit. "Motto" nu e-al nostru romanilor, noi l-am preluat din limba latina ca "moto". Uite ce inseamna "motto" = http://dexonline.ro/search.php?cuv=motto, iar "moto" = http://dexonline.ro/search.php?cuv=moto
Al meu este : Ce nu te doboara te face mai puternic.

cami
| cami a răspuns:

@sasule, atunci mergi tu frumusel prin Germania si Italia si foloseste-l cu placere. Aici, vorbeste cum trebuie, daca nu, rosti sa pari. un stii tu ce. "motto" nici macar nu exista in dex (sau ma rog, cu-o definitie infima).

| mikey a răspuns:

Salut!
Frumos motto.Al meu este:``iubeste sa fi iubit``!
Bye!

| Victoria a răspuns:

"Credinta muta muntii din loc".

| Razvan a răspuns:

Da-i cu cinstea sa piara rusina.Ironicbig grin

| daniDeeDee a răspuns:

"never say never"

| Cryssy a răspuns:

"Viata e frumoasa cu bune si rele si merita traita!" Si"Traieste fiecare clipa petrecuta alaturi de cei dragi ca si cum ar fi ultima!"

Numai bine!

| 31957319 a răspuns:

Eu am mai multe :
1 Fa ce vrei, dar nu fa rau la nimeni.
2 Punct, si de la capat.
3 Orice ar fi, capul sus, privirea dreapta.

A si Cami mami, ai dreptate, dar el de fapt este un neologism luat de la nemti si de la italieni si este normal sa aiba forma lui originala.

| georgiana a răspuns:

Ce e mult strica, ce e putin nu ajunge!

| Seline a răspuns:

Totul sau nimic.

| ady2607 a răspuns:

Exploateaza fiecare oportunitate si traieste fiecare zi de parca ar fi ultima din viata ta.

| DeMentaa explică:

Faore frumoase mottouri-le

| Katiee^^ a răspuns:

El meu este : " Un shut in fund, un pas inainte " happy

| Rallu_3508 a răspuns:

Smile! life is beautiful

| SmoothCrimnalnr.1 a răspuns:

Al meu este,, as da un regat pentru o perna'' serios eu sunt foarte somnoros

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu este nu lasa pe maine ce poti face astazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste fiecare clipa din plin, caci timpul trece repede si nu se mai intoarce!
Acesta este motto-ul meu, iar uneori merg dupa zicala,, Lauda-ma gura, ca-ti dau prajitura!''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai o viaţă alb negru, coloreaz-o cu tempera

| rapidista a răspuns:

Fa ceea ce iti spune inima ca este corect sa faci – pentru ca oricum vei fi criticat. Vei fi condamnat indiferent ce vei face
si

Dac-ar fi sa-ti dau un sfat: "Nu urma nici-un sfat
In afara de al meu pe care tocmai ti l-am dat"

| marriutza a răspuns:

Minciuna poate castiga cursa, dar maratonul este castigat intotdeauna de adevar.

| BambOO_8402 a răspuns:

Al meu este:"Ce nu te omoara! Te face mai puternic."sau "zambeste mereu chiar daca esti trist happy"

| rosyspin a răspuns:

"Mai bine esec in ceea ce-ti doresti decat reusita in ceea ce vor altii! "winking

| rosyspin a răspuns:

"Mai bine esec in ceea ce-ti doresti decat reusita in ceea ce vor altii ! " winking