| thegazette a întrebat:

Care ma ajuta si pe mine va rog?
Mi-am cumparat un card de memorie si cand il bag in calculator imi zice "the disk is write protected" va rog eu frumos l-am formatat si tot nu mere si cardu e bun mersyk mumos.

Răspuns Câştigător
| Danutz_4517 a răspuns:

O idee ar fi asta daca este card SD. acel card are un mic butonas pe lateral. pe langa el scrie "lock" vezi poate ai dat din greseala pe ste el si l-ai blocat

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheSkyNow a răspuns:

Cardul are un butonas pe margine, ala e pentru protectie, sau daca folosesti un adaptor, si alea de obicei au, uite-te pe margini si schimba bozitia la butonas.

| thegazette explică:

Va multumesc mumos...gta era din cauza butonasului alah:*:*:*:mesiii