| Fferdy a întrebat:

Care sunt "toate" oceanele Terrei? Repet "toate"! Funda

13 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Pacific, Atlantic, Indian, Arctic si Antarctic cele cinci oceane ale Terrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci pe Google sau Wikipedia şi cauţi "world oceans", asta ca să te ajuţi tu înainte să te ajute alţii, dovedind puţină voinţă. Dat fiind că vei descoperi, cu funda poţi face ce vrei. Vezi dacă nu stă bine în jurul gâtului...foarte strânsă.

| Fferdy explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa fac asta dar nu a mers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fferdy):

Aha, deci nu ştii să foloseşti internetul. Bine.

| Fferdy explică (pentru anonim_4396):

Hei!

| Madut21 a răspuns:

Indian
pacific
artic
antartic
atlantic

| Valentyna290497 a răspuns:

-Oc. Antarctic
-Oc. Arctic
-Oc Atlantic
-Oc Indian
-Oc Pacific

| Fferdy explică:

Suprafata, adancimea medie, adancimea maxima, cateva mari sau golfuri fiecarui ocean.

| NorulVerde a răspuns:

Pai sunt numai 5 Oceane...Cel mai mare e Oc. Pacific, al doilea Oc.Atlantic, al treilea Oc. Indian 4. Oc Antarctic si ultimul Oc Arctic

| beautygirl1000 a răspuns:

Oceanul planetar este compus din cele 5 oceane – Pacific, Atlantic, Indian, Arctic și Antarctic

| Gabriella_Andreea_1993 a răspuns:

Sunt 4
Atlantic
Pacific
Indian
Arctic