| fugi5555 a întrebat:

Cât costa sa-ți faci buletin la urgentă?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ti-l face nimeni in regim de urgență (poate, doar dacă cunosti pe cineva care lucrează la Serviciul Public Comunitar de Evidenţă a Persoanelor)

4 răspunsuri:
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Se fac buletine la urgenta doar in cazurile exceptionale insa nu este ceva optional, fiind roman te descurci sa pui problema acolo unde duci si dosarul etc si daca chiar e urgenta cu ceva talent il primesti in 3 zile. succes

| floresdemayo a răspuns (pentru Ionut_Pavel_1993):

Doar dacă are relații in politie, așa cum am spus mai sus. happy
Trebuie sa cunoasca pe cineva la Serviciul Public Comunitar. Până și actul de identitate provizoriu nu ti-l eliberează mai repede de 10-12 zile (lucratoare!), Iar celălalt in termen de 30 de zile.
Nici cu relații in politie nu ti-l eliberează a doua zi, poate doar daca ești fiul/fiica unui șef din politie. tongue

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru floresdemayo):

Mie mi-a fost eliberat actul de identitate provizoriu in 3 zile si buletinul normal in 5 bineinteles cu o mica atentie.

| floresdemayo a răspuns (pentru Ionut_Pavel_1993):

Locuiești intr-un oras mai mic, probabil, unde nu sunt prea multe solicitari de cărți de identitate. Mie mi-a fost eliberat doar in a 10-a zi, deși intram să-i intreb aproape zilnic. happy