| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa titlul de calatorie la ambasada Romaniei in Londra?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Titlul de calatorie" este biletul de calatorie (sau echivalentul lui).
Costul depinde de firma de transport, clasa de confort (1, 2, etc.), distanta, sezon sau ocazie etc. etc. si poate varia in limite foarte largi.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Zic sa ne documentam putin inainte

"Titlul de călătorie este documentul care se eliberează de misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României cetăţenilor români aflaţi în străinătate care nu mai posedă un document de călătorie valabil (carte de identitate sau paşaport), pentru ca titularul să se întoarcă în ţară."

| Violleta2022 a răspuns:

Ce anume este ala "titlu de calatorie"? ca nu am auzit in viata mea de asemenea termen!

| SaOCorectamPeVioletaV4 a răspuns (pentru Violleta2022):

Inseamna draga Violeto ca nu ai calatorit deloc la viata ta si treaba aia cu Austria e doar inventata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.econsulat.ro/....../201000001

iti alegi aici consulatul de unde vrei sa il iei si afli toate informatiile.

titlul de calatorie este gratis.

Răspuns utilizator avertizat