| RobertVali111 a întrebat:

Cate abdomene trebuie sa fac zilnic, ca sa slabesc 5 kg intr-o luna jumate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gogule, daca faci abdomene nu slabesti.
Cine ti-a zis tie treaba asta?
Cu abdomenele iti cresc muschii sub grasime.
Alearga cate 10-15 minute pe zi o saptamana si dupa aia prelungesti programul la 30-40 de min.
Doar prin alergat slabesti...altceva mai bun nu exista.

4 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

60 dimineata si seara 60

timp de 2 saptamani si sa vezi

| Vickyy a răspuns:

60 fata 40 spate.

| sensesDelight a răspuns:

De preferat e să faci minim 50, maxim 100. Eu de regulă făceam 30 dimineața, 30 la prânz și 30 dupa-miaza.
Nu te forța să faci exagerat de multe pentru că nu o să reușești zilnic să faci același număr, sau odată ce ai slăbit și renunți la obicei te îngrași la loc.
Oricum există multe alte metode de slăbit. Ieși la alergat, mergi pe role, cu bicicleta, mănânca mai multe salate, evită totuși mesele de seară. Poți să te apuci de dans, sau de fitness. Sau înotul la mare îți modelează corpul foarte fain.
Succes!

| Clever a răspuns:

5 serii de cate 200abdomene cu pauza intre serii de nici mai mult nici mai putin aprox 4min/zi