| DownHill a întrebat:

Sall all, cate abdomene trebuie' sa fac intr-o zi ca sa slabesc intr-o luna 5 kg? URGENTTTT! funda!

Răspuns Câştigător
| Shorty1995 a răspuns:

Faci 5-10 serii a cate 20 abdomene, du-te cu bike-ul la downhill, ca vad-ca te ai cu ciclismul si incearca sa-ti faci rost de o bicicleta ergonomica, bagi in casa cate 20 minute cu niste haine pe tine sa transpiri si sa elimini grasimile + tine o dieta mai putin bogata in grasimi si cat mai putine mese pe zi. Bafta!

8 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Eu nu am facut nici un abdomen si am slabit 5 kg intr-o luna. si ca sa fie si mai incredibil, mancand 7 mese pe zi
Pare imposibil nu?

Aici e faza
1.mancand des iti maresti metabolismul=arde mai multe calorii si ii dai si corpului toate vitaminele si enzimele de care are nevoie pentru o functionare buna
2.am fost atent sa iau mai putine calorii decat consum
3.calorii de calitate, fara dulciuri si alti carbohidrati simplii

Abdomenele in cel mai bun caz de vor ajuta sa arzi mai multe calorii dar daca tu bagi ca porcu caloriile alea in tine nu te va ajuta cu nimic

| nesuferit a răspuns:

FA briceag si alearga
si nimeni nu o sati zica vreodata un nr exact, daca nu ne dai varsta si greutatea

| DownHill explică (pentru nesuferit):

Am 13 ani si 58 kg

| denis987 a răspuns:

Salut. deci ca sa slabesti nu trebuie neaprat abdomenehappy trebuie sa alergi, sa ti o dieta. dupa care sa vrei sa faci ''patratele'' te apuci de abdomene, genoflexiuni, flotari happy ( eu zic ca intr-o zi sa tragi tare sa zic sa faci 150 din fiecare iar a doua zi sa stai cuminte. am vazut pe un site de culturism ca creste muschiul mai repede asa). sper ca ti-am fost de ajutor. funda?big grin

| unknownn a răspuns:

Abdomenele nu te ajuta la slabit,alea te ajuta sa-ti formezi abdomenul(adica sa faci patratele) dar inainte sa faci patratele trebuie sa dai jos grasimea daca ai, si asta o faci alergand.
Daca vrei sa-ti faci abdomenul, recomand exercitiile astea:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Bafta!

| andreidraga a răspuns:

Important este sa arzi calorii daca vrei sa slabesti. Cred ca este mai eficient alergatul sau saritul corzii. Nimeni nu poate sa iti spuna cum sta treaba cu slabitul facand abdomene pentru ca depinde de multi factori : ce mananci, ce metabolism ai, daca mai faci si alta miscare, etc.

| dius a răspuns:

Abdomenele care nu sunt facute cum trebuie nu sunt sanatoase(de fapt abdomenele nu sunt recomandate) ca sa slabesti alearga(o sa slabesti si in zona abdominala daca alergi)...sau stai intins pe spate si ridica ambele picioare pana sa formeaza cu solul un unghi de 90 de grade...(insa depinde si de mancare,k daca mananci foarte mult, sau mancare nesanatoasa, nu o slabesti prea curand)batting eyelashes