| Happy Man a întrebat:

Cate modalitati sunt de a denunta un site/blog care este spam sau un alt blog copie de pe blogul meu articolele originale ( foloseste copy/paste ) sau cum sa sterg un site din rezultatele google, de exemplu ( si stiu ca multi o sa ma urasca ) cum pot denunta siteul HELLSOFT.ro care cica ne da niste hackuri dar de fapt ii lasam cu acordul nostru sa intre la noi in calculator ( chiar credeti ca oamenii aia sunt " DUMNEZEU" de ne dau atatea prog. )... sper ca ati inteles unde vreau sa ajung.

1 răspuns:
| Castorul a răspuns:

Pai la faza cu blogul depinde... daca e pe wordpress/blogger ar trebui sa ai undeva intr-un colt ceva buton "report"
Daca e blog cu adresa propie atunci nu prea ai ce sa ii faci, decat daca si blogul tau e marca inregistrata straight face