| Bloggerblogggger a întrebat:

Am o mare dilema. Aveam blog in cadrul Blogspot.com, si am postat cateva articole. Azi am sters articolele, dar am salvat textul cu copy-paste. Apoi, dupa ce le-am sters de pe Blogspot.com. mi-am creat un blog in cadrul Wordpress.com, si am pus articolele cu copy-paste. Ce se va intampla, imi va indexa Google blogul de pe Wordpress.com, daca articolele sunt preluate de pe Blogspot.com (dar sterse de pe Blogspot, si apoi postate pe Wordpress.com), sau va considera ca am copiat textul, si imi va exclude blogul?

1 răspuns:
| RCristofor a răspuns:

Salut,nu il va exclude, il va indexa si pe cel de wordpress dar daca articolele sunt copyright de tine blogul numarul 2, si anume wordpress va fi indexat pe o pagina mai indepartata deoarece robotul de la google va citi continutul ambelor blocuri ca plagiate, adica, blogspot a facut articolul iar wordpress a preluat exact acelasi continut. Asta va tine pana cand robotul va trece din nou sa verifice si va constata ca la blogspot nu mai sunt articole si blog-ul a fost inchis, iar dupa se va baza in mare pe wordpress precum continut unic.