| Lauranicoletaleo a întrebat:

Caut un instalator care poate repara sau schimba un tocator wc in Iasi.Mulrumexc.

8 răspunsuri:
| pufulescu0o a răspuns:

Ce este un tocător wc? Nu am auzit de asa ceva. Sau ce vrei mai exact sa spui?

| Lauranicoletaleo explică (pentru pufulescu0o):

Este un aparat electric care se monteaza la o toaleta.Pe Google se explica mai bine,

| Simpatic a răspuns (pentru Lauranicoletaleo):

Se numeste pompa tocator WC nu tocator WC.
Daca stii de google inseamna ca stii si de olx, si poti gasi anunturi de instalatori din aria ta.
Ceau

| Lauranicoletaleo explică (pentru Simpatic):

Nu am gasit nimic, scuze de deranj, am incercat.O zi buna.

| pufulescu0o a răspuns:

Mi-a venit o idee! Suna tu la Dedeman sau mergi la ei mai bine, daca poti, si intreaba daca pot sa iti recomande uun instalator care face asa ceva.
Presupun ca prin vecini ai intrebat deja, vreun mosneag mai la 50 de ani, pensionat si bun de gura, ar trebui sa cunoasca instalatori! Sau babutele din cartier.

| Lauranicoletaleo explică (pentru pufulescu0o):

Multumesc, luni incerc la Dedeman sa vad si ei ce recomanda, am vorbit si cu administratorul, multi mesteri dar in peroada asta sant in concediu.Multumesc mult.

| Simpatic a răspuns (pentru pufulescu0o):

Poate o fi buna ideea ta... poate nu, dedeman daca este cum stiu eu, ofera contracost ceva de genul instalatori subcontractori in schimb cred ca sunt foarte scumpi, nu stiu de dedeman recunosc, dar stii cat de scumpe sunt de exemplu serviciile de montaj "orice" la altex, ma gandesc ca pe acelasi principiu functioneaza si serviciile de montaj la dedeman happy

| pufulescu0o a răspuns (pentru Simpatic):

Exact! Este subcontractor deci independent. Nu este obligat sa monteze NUMAI pentru Dedeman, deci cred ca iti vor da numere de telefon. Din cate stiu eu oamenii se mai ajuta asa prin Romania :-). Mult succes!