| oceanoflove a întrebat:

Ce aplicatie folositi cand vreti sa luati taxiul?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sun la dispeceratul de taxi.
De obicei, in 3-4 minute vine.

| darrio2007 a răspuns:

De obicei sun la dispecerul de la taxi.

| RAY a răspuns:

Bolt,uber

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu folosesc taxi.
exista uber, exista bolt.

| oceanoflove explică (pentru suntserios):

Ia mai mult decat firmele de taxi?

| suntserios a răspuns (pentru oceanoflove):

Depinde, uber si bolt au tarife dinamice, pretul variaza si e uneori mai mare ca la taxi, dar ai o groaza de avantaje... printre cele mai importante stii exact cat te va costa cursa, nu e nevoie sa ai bani cash, platesti cu cardul... simplu si la obiect. E posibil sa fi implementat si taxi asa ceva, dar tot pe bolt si uber raman.

| Dismally a răspuns:

Nu au aplicatii aici, sun direct la dispecerat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

StarTaxi

| oceanoflove explică (pentru anonim_4396):

Spune-mi te rog dupa ce comanzi cursa esti preluat imediat sau trebuie sa aștepți ceva timp?

| anonim_4396 a răspuns (pentru oceanoflove):

Trebuie așteptat câteva secunde pana când aplicatia îți va găsi un taximetrist sau mai mulți, iar dacă sunt mai mulți doritori care vor sa le preiei comanda ești nevoit sa alegi unul dintre aceștia