| Docmiau a întrebat:

Ce aplicații pentru Android oferă vouchere/reduceri/gratuități față de deplasarea în magazinul/firma respectivă? (mâncare, transporturi, shopping, etc.)

Ex.: în Google Play, Mc Donald's Romania are o poză în care din partea casei se oferă o porție de cartofi sau altceva "din partea casei"

21 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Dar ce aveti cu el daca isi cauta niste oferte?
Nu stiu la ce e student, dar daca e la medicina indiferent ca e veterinara sau umana habar nu aveti cat costa cartile si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci vrei sa ne arati in poza aia ca esti doctor chirurg, dar vrei reduceri si gratuitati, deci clar esti somer sau asistat social.
Sau poate esti de fapt servitoare la cantina scolii cu tinuta aia.

| Docmiau explică (pentru anonim_4396):

Tu eşti doar unul, eu vorbesc cu tine. Nu invoca o mulțime pe care nu o posezi.
Studenții au drepturi. Nu e vina mea că unii nu vor să studieze.
Constituțional există dreptul la educație şi mi-l folosesc, iar guvernamental european dreptul la reduceri (CFR), aşa că #rezist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Docmiau):

Alt student arfist care crede ca i se cuvine orice.

"Nu invoca o mulțime pe care nu o posezi."

era sa zic eu acum ce multime posed intre picioare pe care o invoc in gura ta.

"Studenții au drepturi."

aveti pe naiba sa va ia.

pai normal ca #rezisti, pentru ca din fericire pentru tine, prostia nu doare.

bine ca am iar oportunitatea sa dau discursul asta, ca sa nu mai pierd eu vremea cu romane.

https://youtu.be/hA47XxA56XI?t=14m55s

ba deci nu am vazut tupeu pe capul vostru.
acum cereti dreptul si la reduceri la mancare, shopping si transporturi, ba?!

nu va ajunge ba pomanagiilor ca umpleti trenurile gratis si va plimbati pe unde vrea aia a voastra de nu mai are CFR-ul bani din cauza voastra?
o sa dea faliment in curand.

acum vrei reduceri din aplicatii la haleala si la shopping!

mai aveti putin si intrati cu forta in casele oamenilor de-i furati si le cereti mancare doar pentru ca sunteti studenti si aveti dreptul de a cere pomeni?!

nu inveti pentru mine, ba nesimtitule, nu inveti pentru altii, ci doar pentru tine!
deci de ce trebuie altii sa-ti ofere tie drepturi absurde?!

ne mai miram de ce suntem de rasul curcilor ca tara.

nu mai exista nicaieri ce se intampla in Romania.

in alte tari, cum zice Badea, toti muncesc ca sa-si plateasca studiile, nu are parte nimeni de reduceri.
si acolo cam ai nevoie, pentru ca absolut totul e al dracu de scump.

si noi pupam in fund niste putori care oricum dupa facultate ajung tot la saorma sau la Mc sau pleaca in alta tara, si Romanica nu se alege cu nimic din partea voastra, studentii pretiosi care merita statuie ca invata.

deci baga la cap ce zicea Badea acolo si poate realizezi ca NU TI SE CUVINE NIMIC! NICI TIE, NICI CELORLALTI STUDENTI!

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ca nu mi-ar placea ripostarea ta, dar, in legatura cu CFR-ul, poate ai vrea sa te documentezi mai bine vizavi de problemele actuale:
Pe cuvant de fata virgina daca studentii au vreo implicare in cresterea pretului biletelor de tren si a lipsei fondurilor (btw, militez pentru transportul gratuit al studentilor - este singura perioada din viata cand mai poti calatori cum te taie capul, si cam ultima dintre placerile tineretului):
https://www.youtube.com/watch?v=-x4koCo2P2I

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lostlyric):

Imi este sila sa vad orice despre Romanica.
fara suparare, dar nu ma intereseaza.
aici era vorba despre atitudinea astuia "mi se cuvine".

alte detalii sunt irelevante.
pomanagii care nu contribuie cu nimic, doar cer.

eu nu ma uit nici la stiri si nu ma intereseaza nici macar politica.
deci cred ca sunt singura din romanica care nu stie nimic despre nimeni din politica, pentru ca nu ma intereseaza.
si o zic fara jena.
si ma doare in fund de ce cred altii despre asta.

sa stau la tv si sa fiu ca o maimuta din aia oligofrena microbista sa urlu la tv de fiecare data cand apare Dragnea sau orice alt personaj negativ, de parca m-ar auzi aia pe mine?
nu mersi, prefer sa nu stiu nimic.
stiu doar esentialul, si nu cred ca trebuie sa-mi umplu memoria cu chestii insignifiante.
si pentru mine, Romanica, este o chestie insignifianta.
am spus-o si o repet de care ori am ocazia: trebuie stearsa de pe harta.

ce e cancer, trebuie sa dispara, nu am speranta pentru nimic cand e vorba de tara asta.
nu se va rezolva niciodata nimic.
protestele din nou, nu rezolva nimic.
sa merg sa le miros altor gorile basinile si alte deseuri olfactive si sa urlu in piata pentru ce?
coruptii rad de se kk pe ei cand vad cum se agita aia la proteste.
si eu as face la fel, as rade de ei.

si mai ales cand vezi ce specimene merg la proteste...
mai degraba as merge la proteste sa-i prind pe toti romanii acolo si sa-i calc cu tancul.

eu una il admir pe Dragnea.
sunt fana Dragnea, sunt fana si Ceausescu si Hitler.
sunt fana orice personaj din asta malefic care a reusit sa fie la putere, sa faca nasoale si sa scape basma curata.
romanii urla de oftica, ca vor si ei sa fie in locul lui Dragnea.
Ceausescu manca mamaliga in fiecare zi, nu avea incaltaminte, avea 4 clase...si a ajuns presedintele Romaniei.
cat de zeu sa fii?!
cine nu ar vrea sa fie un astfel de zeu?
e de admirat, oricat de malefic ar fi acel personaj.

apropo de asta, sunt fana si Justin Bieber, care scuipa peste fani de la balcoanele hotelurilor unde e cazat.
unde pasaricile stau pe spate cu cracii desfacuti, sa le intre scuipatul aluia in scorbura.

cine e destept, reuseste sa supravietuiasca si sa traiasca fara sa fie afectat de coruptie sau de Dragnea, asa ca idee.

la antena 3 ma uitam doar pentru Mircea Badea, si cand vorbea despre politica, dadeam fast forward.
Rezonez cu gandirea lui despre absolut orice...in afara de politica, pentru ca nu m-a interesat niciodata.
era amuzant doar cand vorbea de Basescu, atunci da, ma interesa cat de cat politica.
dupa aia, m-a durut in cot.

stiu doar esentialul despre Romanica, nu am nevoie sa stiu alte detalii mizere care sa ma faca sa vad rosu.

si de cand i-am vazut astuia poza, vad numai rosu.
poza pe care o pune pe Tinder (despre care a si intrebat mai devreme), sa se dea el mare scula de doctor, cand stim cu totii in ce tara de doctori incompetenti traim.
face facultatea aia degeaba, tot ca restul inaptilor o sa fie.
am experienta vasta cu doctorii si jur pe ce vrea oricine ca nu m-a ajutat niciunul... ever.
singura m-am ajutat cu absolut orice.

in afara de analize anuale si ginecolog la nevoie...eu nu am ce cauta la doctor.
mai bine mor decat sa ma las pe mana cuiva de aici.

hai cu eronatii, tinerilor frumosi si liberi si patriotii lui peste prajit!

| Docmiau explică (pentru Lostlyric):

Colega Cranny nu vede în perspectivă. Orice decont de bilet de student este efectuat de către Ministerul Finanțelor la tarif întreg. Practic este o formă de ajutorare a companiei de stat cât şi a mediului privat, toate companiile feroviare beneficiind de ele. Altfel s-ar ajuge la situația de dinainte când trenurile mergeau goale, toți căutam BlaBlaCar şi falimentul era iminent.
Este nevoie de viziune. Unii oameni învață şi vor să profeseze aici în țară. Nu e vina mea că pe alții îi duce mintea doar cât strungul rolling on the floor

| Docmiau explică (pentru anonim_4396):

Măi şcoala strungului rolling on the floor unii stau seară de seară în gărzi deşi au banchetul, iar alții la TV că n-au destulă minte să decidă singuri pentru ei.
De ce nu ai studii superioare? Doar atunci poți avea cuvânt în fața mea şi a celor care merită

| anonim_4396 a răspuns (pentru Docmiau):

#rezist tânăr frumos și liber
rolling on the floor)))))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Docmiau):

Nimic nou.
toti astia care se iau de voi, studentii pretiosi pomanagii, sunt niste saraci care nu au studii superioare.
e vorba de obiectivism aici, nu e in regula cat sunteti de favorizati si nu e ok sa va etalati aroganta de parca diploma aia voastra e vreo comoara.
nu mi-ai raspuns la nimic, in schimb ma acuzi irelevant ca nu am studii ca tine, viitorul doctorul inapt care pipaie putin si pune diagnostic din fund.
am terminat facultatea acum cativa ani, dar absolut niciodata nu m-am rahatit pe mine ca as fi vreo superioara intelectuala si ca mi se cuvine mie orice doar pentru ca invat PENTRU MINE, NU PENTRU ALTII.
nu v-ar fi rusine.
nu ti-e ba rusine sa ceri mese gratuite si reduceri la shopping?
cine e de ras ba in ecuatia asta?
tu, un sarac ce nu-si permite o amarata de masa si cere drepturi la mese gratuite, sau eu?

ca tot vorbeam de facultate.
numai eu stiu cu cati studenti aroganti am vorbit.
credeau ca au descoperit universul doar pentru ca faceau o facultate.
si nu mai zic de cat de agramati erau si cum dadeau share pe grupul facultatii la toate tampeniile si toate manelismele comerciale.
dar ei erau intelectuali, ba!

si inca ceva foarte important: daca nu aveam fisa de practica semnata si stampilata, nu treceam anul, oricat de studiosi am fi fost!
deci erai obligat sa ai job pe langa facultate!
si atata timp cat eu am muncit, si multi altii ca mine si nu am murit...si altii pot!
si tu poti si restul ca tine!

munceste tu si plateste-ti toate calatoriile cu trenul la pret intreg, plateste-ti si studiile, mesele, chiriile (dupa caz), hainele, shopping-uielile tot tot tot...si doar atunci poti avea TU UN CUVANT DE SPUS IN FATA MEA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu folosești # și cuvinte gen penal, hoț, etc scrise cu caps-lock ca să iasă în evidență, nu cred că se obosește rezistentul să-ți citească mesajul, te-ai obosit degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

# PENALUL asta e HOȚ de sp3rm@ pentru ca mi-a lasat daravela anemica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci a intrat cu forta in pantalonii mei, a zis ca e student si ca i se cuvine si ca are dreptul la ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lostlyric):

Mai nou, studenții frumoși și liberi se plâng că ei, somitățile, viitorul de mâine, cei ce vor făuri noua Românie Mare, trebuie să stea la ghișeu să își ia biletele gratis și că e inacceptabil să nu le poată lua online. laughing))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate, ce tip de facultate ai terminat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O facultate inutila cu profil uman (nu de istorie sau litere, nici chiar in halul ala).

de curiozitate, de unde curiozitatea asta a unui user care din 2016 doar 15 raspunsuri a dat pe TPU, nu a mai intrat din aprilie si FIX azi intra aici si ma intreaba pe mine ce facultate am terminat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam impresia ca ai facut ceva arte, teatru.

E un cont pe care il folosesc cand sunt pe cale de suspendare sau sa spun ceva si apoi sa sterg, cat sa l enervez pe ala care raporteaza. Doar ca de data asta n-am mai sters nimic.
Nu ne cunoastem, daca de asta intrebi. Cred.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar mi-ar fi placut.

ok then.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E Coquina, sigur te-a mai înjurat în trecut.

| MagicOneT a răspuns:

Nu cred ca exista exact numai cu reduceri, adica sunt aplicatii din diferite domenii care mai au cate o promotie, ceva, si pana la urma sa stau sa-mi instalez aplicatii pentru o portie de cartofi prajiti...

| kiatres56 a răspuns:

Ti as zice sa nu crezi in astea