| razor111 a întrebat:

Ce as putea sa fac ca placa video sa nu se mai incalzeasca asa tare de exemplu in Battlefield 4 placa video are o temperatura de 81 de grade

3 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Scoate-o din slot, curata pc-ul pune-i pasta, curat-o de praf, mai adauga ceva ventilatoare pentru a scoate caldura din carcasa, si sa mi pui unul pentru a baga aer in carcasa!

| HighDefinition a răspuns:

1. Curata PC de praf.
2. Pune o pasta termoconductoare noua pe procesor. ( Du-l la un specialist )
3. Verifica daca functioneaza cooler.

Placa video nu este problema ca se incalzeste, dar incearca sa pui un cooler pe ea ca se mai raceasca.

| claudiutz2011 a răspuns:

Incearca sa o cureti, poate are prea mult praf, ori du-o la firma pc-ului sa ti-o inlocuieasca.