| Markusfrtt a întrebat:

De ce temperatura componentelor de la pc este foarte mare? Acum cateva zile nu aveam problema asta. Temperatura procesorului este peste 45 grade fara ca eu sa fac ceva si este solicitat peste 50 %. Desi inainte temperatura era undeva sub 30 de grade. Placa video la randul ei are o temperatura ridicata. Peste 60 de grade fata de cat avea inainte, si anume sub 40. Care ar putea fi cauza?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce procesor si placa video ai. Este posibil ca aceste temperaturi sa fie normale! Posibil sa-ti ruleze ceva pe fundal fara ca tu sa stii si din acest motiv cpu-ul sa fie utilizat 50%. Poate un program sau un virus(eu ama vut dgen si imi tinea un q6600 la 100% in idle). FUNDA?