| alexa_4370 a întrebat:

Ce carte frumoasa ma sfatuiti sa iau de la biblioteca?

Vreau sa fie una foare interesanta care sa nu ma poata oprii din citit big grin

Multumesc!

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ai specidficat ce fel de gen preferi. Daca iti plac cartile politiste, iti recomnd cartil Rodicai Ojog-Brasoveanu, carti pe care nu le lasi din mana pana nu le termini.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Rodica_Ojog-Bra%C8%99oveanu

| T30D0RA a răspuns:

Degeaba ne plac noua cartile pe care le citim, daca nu iti vor placea si tie. Asta depinde de gusturi.winking

| Adelina04 a răspuns:

Scrisoare de dragoste - Mihail Drumes
Invitatie la vals- Mihail Drumes
Pe aripile vantului vol 1 si vol2 - Margaret Mitchell
Adam si Eva - Liviu Rebreanu

| oareux a răspuns:

Depinde cati ani ai big grin
eu am 14 tongue
iti zic ce carti m`au fascinat big grin

Deci.
Ucenicul Vraciului (sunt vreo 4 carti asta e prima )
Ordinul secret al fetelor de pe strada Caramel (super marfa:X)
Stapanul Viselor - cosmarul
Emily the strange - Zile pierdute ( o sa mi`o iau luna viitoare e prea buna cartea :X 50 de lei costa)
Toate cartile din seria Twilight :X - la a doua o sa plangi tongue
Dorinta inorogului - am citit`o pe la 13 ani si mi-a placut big grin
Cronicile Spiderwick
Abadazad
Araminta Nalucila - Casa mea bantuita, sabia din grota, rapirea broastelor ( primele carti pe care le-am citit cap-coada si m`au determinat sa ma apuc de citit ^_^ )
Cuore inima de copil
Mizerabili
Portretul Fantomei

in rest nu mai stiu

| mateim12 a răspuns:

Cauta autor: san antonio, sau raymond chandler... eu nu m-am putut opri iar acum le caut colectiile pe internet ca sa le cumpar

| ladygaga a răspuns:

Singur pe lume-Hector Mallot.

Cea mai superba carte dintre cele citite de mine pana acum :Xlove struck

| LivasX a răspuns:

Contele de Monte Cristo e supe tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite una superba! de fapt 2 ...satapanul viselor (primul volum)si stapanul viselor.cosmarul (al doilea volum)crede-ma sunt etraordinare!

| TheToxicNightmare a răspuns:

Ordinul secret al fetelor de pe strada caremel. Ti-o recomand tongue

| Onutssa a răspuns:

Poti incerca romanele politiste ale Rodicai Ojog-Brasoveanu, in special ciclul Melania Lupu, sau Agatha Christie: Anuntul mortuar, Crima din Orient Express, Zece negri mititei.

| Sfanthul a răspuns:

Cauta ceva cu poze multe... aventuri!

| happyorsad a răspuns:

La 18 ani-Ecaterina Lazar:*

| Goguuuuuuuuuuuu a răspuns:

Ti-as recomanda o carte foarte frumoasa cum ar fi. "Harry Potter" "Ordinul Pheonix".winking