| anonim_4396 a întrebat:

Care-i cea mai interesanta carte din biblioteca ta?

6 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Am multe carti,unele pe care nu mi le amintesc,altele pe care nu am apucat sa le citesc,altele care nici macar nu-s ale mele.
Dar pot spune ca orice carte are ceva interesant.
Uneori nu vezi acel ceva decat cand esti tanar, alteori cand esti mai in varsta. Uneori vezi acel ceva interesant cand cartea te plictiseste, alteori cand iti place, daca o citesti prima oara sau o recitesti...
Daca ar fi sa aleg una, as zice ca e "Bibliotecara de la Auschwitz", dar asta numai fiindca am citit ceva acum si mi-am amintit de aceasta carte.
"Familia mea si alte animale" e si ea interesanta, dar mai mult din cauza ca-mi aminteste de propria familia in anumite actiuni si "faze".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biblia.

| blairelovesmusic a răspuns:

Jurnalul unui puşti, una din cărțile copilăriei mele.

| iuliaOK a răspuns:

Nu știu, nu le-am citit

| Asllan a răspuns:

Depinde de genul pe care dorești sa îl citești, dar cea mai buna carte pe care am savurat o in 2 zile a fost Alchimistul, iti las aici si un link la carte in cazul in care te tenteaza https://event.2performant.com/......ents/click