| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti de citit frumoase stiti? as prefera aventura...

Răspuns Câştigător
| Jane a răspuns:

Daca iti plac cartile de aventura, Jules Verne ar fi o alegere foarte buna. Eu am citit cartile lui (destul de multe) si iti recomand Insula Misterioasa, 20 000 leghe sub mari, Copiii capitanului Grant, Capitan la 15 ani, etc. De asemenea, am inceput sa citesc de curand cartile lui Dan Brown. Astea sunt mai mult de actiune (Ingeri si Demoni, Codul lui Da Vinci, Simbolul pierdut etc.). Cam asta imi vine acum in minte. Sper ca te-am ajutat si mult spor la citit!

4 răspunsuri:
| blueangel27 a răspuns:

Iti recomand cu multa caldura seria numita "Ciresarii" de Constantin Chirita si "Toate panzele sus" de Radu Tudoran

| LoveAngel223 a răspuns:

Seria Twilight
Omul invizibil varianta veche
Si mai multe...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce virsta ai.Eu ti-asi recomanda,, Crimele familiei Borgia" de Michel Zevaco.Este o carte foarte captivanta plina de aventuri si intrigi!

| LaLalaaa a răspuns:

Zece negrii mititei -Agatha Christine