| pppaaauuulllaaa a întrebat:

Ce e de preferat? Facultatea de medicina din Iasi sau din Brasov? De ce?

8 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Iasul, e una dintre cele mai vechi si mai bune facultati din tara. cea de la Brasov este de stat? e drept ca si acolo predau tot medici, dar la Iasi au o faima si o experienta mai mare. Daca la Brasov este de stat si sunt la mijloc ceva considerente financiare serioase si-ti convine mai mult mergi acolo, daca nu la Iasi din toate punctele de vedere. mult succes!

| pppaaauuulllaaa explică:

Eu sunt din Iasi si am inteles ca facultatea de medicina de aici are un examen de admitere mai greu, taxa mai mare si nu o poti face fara spaga seriasa (asta ma sperie cel mai tare). Studentii veniti cu proiecte prin scoala o recunosteau ca se fac mari diferente intre elevii cu parinti doctori si cei fara bani.

| Helloimys a răspuns:

Ti-as sugera in Iasi pentru ca isul are cele mei bune scoli si faculati ...aici iiti spun ca chiar merita sa ramai....bafta

| tteo92 a răspuns (pentru Helloimys):

Cee? moldovenii aia au cele mai bune faculati? rolling on the floorte-ai lovit in cap?

| pppaaauuulllaaa explică (pentru tteo92):

Maaaaii, sunt moldoveanca tongue... imi jignesti fratii waiting tongue

| tteo92 a răspuns (pentru pppaaauuulllaaa):

Aaa skz at dar eu iti recomand Timisoara, iasul are falcutati de dat la sapa laughingcam asta te invata

| Helloimys a răspuns (pentru tteo92):

Da si daca are iasul facultati de la sapa asa cum zici tu cum de ai un splendid vocabular...hmm vorbesti cumva pasareasca ca cam asta se intelege din ce ai zis tu si nu m-am lovit in cap poate ar trebui tu sa ste duci la un medic si sa spui de ce suferi..baftabig grin

| codrin2012 a răspuns:

Este facultate de medicina la Brasov? Oricum daca vrei sa dai la medicina Iasi sau Cluj..ai profesori de la care chiar ai ce invata. Bafta