| Glitter30 a întrebat:

Ce este mai eficient un laptop sau un calculator?

Răspuns Câştigător
| calugaruandreea a răspuns:

Laptopul il poti lua cu tine oriudehappy calculatorul nu, parerea mea este ca laptopul.

5 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Calculatorul in general poate atinge performante mai bune, e mai bun pentru jocuri, dar nu e portabil pe cand un laptop este.Si am auzit ca laptop-urile se strica mai repede si sunt mai greu de inlocuit "piesele" pentru ca el e mic si dens spre deosebire de calculator.Dar eu tot as alege laptop pentru ca nu am avut niciodata si chiar vreau sa-mi cumpar, ca voi avea nevoie la facultate.

| Ramona1 a răspuns:

Aman2 sunt eficinte.Dar exista avantaje si dezavantaje.Cum a spus si 1andreyutza, laptopul il poti lua oriunde esti si tu, pe cand pc-ul nu.Si un dezavantaj pentru laptop, acesta nu are un sistem de ventilatia precum pc-ul

| gicuu1997 a răspuns:

La inceput zici: ce sa fac eu cu un laptop, e mult mai scump, si mai slab ca putere. dar dupa asta vei zice: dc nu mi-am luat eu laptop? acum puteam sa es cu el undeva, la scoala sa-l folosesc, servici, oriunde, as putea sta in pat cu el, ( in WC big grinbig grinbig grin) oriunde. Prin asa ceva am trecut eu, dupa care mi-am luat laptop si il am si calculatorul, de care nu ma folosesc, desigur, laptopul a costat 550 euro de la eMAG, dar e foarte puternic, 4 GB Ram, 512 videoharta, e foarte bun. merge foarte bine, ma duc cu el la scoala cind am nevoie sa prezint vreun proiect, cind se stinge lumina pot privi vr-un film, ca tine 1-2 ore. Iti sugerez sa iti cumperi sau HP sau Apple, dar Apple nu are rost pentru ca e foarte scump, peste 1200 de euro un Apple bun, dar in shimb nu se compara cu nici unul altul. Funda? te rog.

| FărăCapsLock a răspuns:

Depinde de tine. Eu, personal, când am avut bani mi-am cumpărat un calculator. Eu stau mai mult și mă uit la filme, jocuri, îmi place să am ecran mare, tastatură calumea, mouse, la fel (nu zic că un laptop nu-i bun, dar parcă mai comod stai la PC).
Însă dacă ești genul de om care este mereu în mișcare, are treabă, și chestii d-astea, go for a laptop. happy

| Anisorica a răspuns:

Cred ca laptopul!