| ShaRk_7788 a întrebat:

Ce este mai mare?: un elefant sau o balena :s
fundita la primul care raspunde happy

Răspuns Câştigător
| xSoaked a răspuns:

O balena evident. Una albastra mai precis. Si nu te grabi sa dai funda la primul raspuns ca poate nu e bun. Nu gasesc acum pe net dar era o poza cu o balena albastra si vreo 8-9 elefanti dedesubt ca sa arate marimea echivalenta.

6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

O balena, care cantareste chiar si cat 20 de elefanti la un loc.

| Suzy a răspuns:

La greutate:

elefantul african poate depasi greutatea de 6 tone.Greutatea capului poate avea un sfert din masa corpului.Aceasta parte a corpului, pe linga greutatea sa considerabila, este incarcata si cu mijloace de obtinere a hranei – trompa, fildesii, masele de mestecat, uriasii muschi ai maxilarului.

Balena: o greutate corporală de 150 de tone

Lungime:

Balena:balena albastră, are in medie 26 de metri

Elefantul: 3, 1 metri lungime

| ParanoidKidu a răspuns:

Pai...balena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai elafantu are vreo 8 tone si balena 160 big grin deci balena

| Fallen1Angel a răspuns:

O balena.

| narcisa_9947 a răspuns:

Balena