| Anonimu173 a întrebat:

Ce este Taxa de livrare contra ramburs?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ca sa intelegi iti dau exemplu:

Atunci cand cumperi un produs de la o firma si acesta costa 300 de lei, alegi sa il platesti ramburs adica ti-l trimite prin curier sau posta, si cand ajunge la tine coletul il platesti si ridici contra platii (sistem ramburs)
Traseul pana la tine ca si cumparator fiind asigurat de catre o firma de curierat costa sa zicem 25 de lei (transportul), aceasta reprezinta acea taxa de livrare, adica costul ca coletul sa iti fie tie adus la o anumita adresa.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai trimis ceva ramburs prin curier ca sa iti aduca banii acasa caash trebuie sa platesti taxa de livrare pentru bani

| lpavel a răspuns:

Adica platesti cu bani nu cu card la primirea coletului sau dupa caz la trimiterea coletului...

| Anonimu173 explică:

Am comandat ceva, și apare taxa se livrare contra ramburs 10 lei.