| lightblueC a întrebat:

Ce inseamna livrare prin scrisoare recomandata? cu ce e diferita fata de cea ramburs?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

"livrare prin scrisoare recomandata" - primesti un obiect mic cat sa incapa intr-o scrisoare, pe riscul expeditorului cat si al destinatarului, dar pentru care nu trebuie sa platesti nimic. Nu exista "scrisoare ramburs"( cel putin in Ro!) --- exista insa,"colet cu expediere ramburs" care inseamna ca, la primire trebuie sa achiti valoarea acelui colet inscrisa pe biletul de expeditie.