| ionutyoyo a întrebat:

Ce este un linux? ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| GigiManivela a răspuns:

Linuxul este un sistem de operare. Ca windowsul sau ca MAC-ul happy Funda? cred ca am fost cel mai de ajutor.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai informații mai complete: http://ro.wikipedia.org/wiki/GNU/Linux
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Linuxul este un sistem de operare.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linux este un sistem de operare gratuit, bazat pe open-sourcem provenit din Unix, adica acel sistem de operare care sta la baza iOS, adica sistemului folosit de Apple. Din Linux au derivat mai multe distributii (sisteme de operare), cea mai cunoscuta si utilizata azi fiind Ubuntu.

| ion933 a răspuns:

Este un fel de windos

| AndaluziaM a răspuns:

Este un windows, pentru a lucra pe el nu a te juca anumite jocuri. si din cate stiu eu nu permite messengerul jocurile prea sofisticate sper ca te am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| Hardsky1 a răspuns:

Linux este un sistem de operare la fel ca si windows dar putin mai complicat big grin ciao