| Haiducuuuu a întrebat:

Ce este un plic autoadresat stampilat adica de unde il iau si cum il trimit. spuneti-mi cum sa fac pas cu pas

dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| Hypathia a răspuns:

Adică într-un plic mai mare trimiți cuiva un plic mai mic pe care destinatarul ești tu. Probabil vrei ca cineva sa-ți trimită ceva, dar acel cineva nu vrea sa plătească nici o taxa de expediție, asa ca tu ii trimiți un plic timbrat, completat și evident deschis. Lipești doar plicul mare in care îl bagi pe cel mic. Sper ca ai înțeles. Bafta!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un plic pe care il cumperi de la un oficiu postal, il timbrezi si la Destinatar scrii numele, prenumele si adresa ta completa(localitate, strada, numar, judet si codul postal al localitatii ori strazii tale). Este necesar pentru ca persoana ori institutia de la care ai nevoie de o instiintare sa ti-o poata trimite. Succes si numai bine!

| anutza a răspuns:

Este un plic pe carre il scrii spre -ti fi trimis tie ca destinatar iti trebuie plic si timbru
presupun ca te intereseaza pentru munca la domiciliu