| BamBum_3904 a întrebat:

Ce este un Spammer? Dar un Spam?

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Spammer-Pers care trimite spamm-uri si spam inseamna mesaj cu continut nefolositor, suplimentar, daunator. fundita?

2 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In Tehnologia Informatiei, spam se refera la mesaje email nesolicitate trimise in bloc (junk email). Aceasta inseamna ca un mesaj cu continut comercial sau chiar irelevant este transmis catre o multitudine de destinatari, care nu l-au solicitat. Spammer-ul, banuiesc ca este persoana care trimite aceste spam-uri.

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Un spam este un mesaj care aparent este o reclama la un produs, dar atunci cand deschizi iti bombardeaza tot ecranul cu ferestre pana iti blochiaza calculatorul. Nu toate mesajele care intra pe mail ca spam-uri sunt virusi, insa nu se recomanda sa le deschizi pe cele ale carui autor iti este necunoscut. Fundita? big grin