| jonydd a întrebat:

Ce exerciti trebuie sa fac pentru multa rezistenta la skan0enberg pentru ca uni pleaca 0in prima si nu pot sa rezist... mersi

8 răspunsuri:
| ionutk9 a răspuns:

Flotari. pe mine astea m-au ajutat mult in asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutk9):

Flotari? ce amuzant esti laughing

| SaveTheNature a răspuns:

Antebratele sunt cele mai importante, urmate de triceps, deltoidul anterior, si cate putin din restul muschilor.
Parerea mea este sa iti antrenezi cat mai mult antebratele. E foarte important sa ai incheieturile bine legate si bine antrenate (inchetietura mainii, a cotului si a umarului)
Si app : sunt si aparate sepciale care iti antreneaza bratele exclusiv pentru scanderberghappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru SaveTheNature):

De fapt din umar ii opresti explozia

| SaveTheNature a răspuns (pentru Cosmin86):

Gresesti. Eu, la sala sunt mai bun ca prietenul meu la exercitiile pentru umar. Si cu toate astea imi rupe mana la skandernberg. De ce? are antebrate tzaranestiwinking adica mari.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Chiar sunt curios cum incerci sa-l opresti, ai incercat sa-i infasori incheietura sa intri in hook si apoi sa tii din biceps si umar?

Sau top-roll, sa te lasi pe spate si sa urci pe incheietura lui ( tragand cu muschii spatelui in acelasi timp ) si sa-i ataci pe sus incheietura?

Care din alea 2 ai incercat-o?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Trebuie sa fii tare in incheietura pentru a rezista mai mult, apoi lucreaza bratul pentru a pune adversarul.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

In skandenberg forta pleaca din antebrat...fa-ti rost de un flexor pentru antebrat sau uite aici http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-antebrat.html