| tl34 a întrebat:

Ce faci in caz de cutremur?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Teoretic,ar trebui sa ma bag sub o masa, sub un birou, etc. sau sub un toc de usa/pantoflaughing, dar acum usile nu prea au cine-stie ce tocurilaughing asa ca, biroul ramane singura scapare. Practic, la ultimul cutremur, am sarit din pat si m-am bagat in dulap, cu mainile in urechi si cu ochii inchisi, tipand cat puteam de tare ca e cutremur...laughing Dupa vreo 5-6 minute(cutremurul a tinut cel mult 1 minut) am iesit si eu nedumerita din dulap spre amuzamentul celor din casa.PENIBIL!

16 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Fug repede la subsol am ca un buncar facut pereti de 2m de beton armat si izolat cu tabla.Grinzi de otel

| Jameson a răspuns:

Ma duc intr-un loc sigur. de exemplu sub o masa, sau tocu usi. sau daca am timp si e eccesibil ma duc afara.

| Anda1197 a răspuns:

Te ascunzi sub tocul de la usa, sau sub tocul de la geam happy Dar vine un cutremur thinking big grin

| catalin188 a răspuns:

Ma duc la furat
big grin

| 211wasgnij a răspuns:

Urmaresc filme porno, cand se ia curentul tip de disperare: n-am apucat sa-i vad sfarsitul si ma duc la cumparaturi, la real s-au anuntat reduceri substantiale la toata gama de saci menajeri, doar in perioada cutremului, asa ca trebuie sa grabesc pasul, poate iau un taxi.

| Spike189 a răspuns:

Te ascunzi sub o masa sau sub tocul la usa, dar usa sa fie deschisa pentru a prevenii sa nu raman usa blocata.

| 0PopaPorno a răspuns:

Țippp... Aaaaaaa

| DanuTzCarbon a răspuns:

Stai in usa in rama aia cum ii zicea cantu parca. Nu stai in camere cu chestii care cad usor si cat mai departe de sticle. Daca esti pe afara nu te ascunzi undeva doar incerci sa te feresti cat mai bine.

| AlinnutSsa a răspuns:

La tocul usii sau sub o masa [ ceva tare].

| Andreea987654321 a răspuns:

Ne protejăm în locuri
sigure, sub bancă
sau sub masă!
Ne ferim de obiectele
înalte, de cele
suspendate şi de
ferestre!

Oriunde ne-am afla, ne păstrăm calmul,
ne protejăm şi nu intrăm în panică!

Suntem atenţi la coşuri de fum, ziduri,
geamuri, cornişe, tencuieli, fire
electrice!

Acţionăm calm, ordonat, fără a alerga!

După ce pământul şi casa nu se mai mişcă,
am devenit mai curajoşi şi vom şti cum să ne
protejăm atunci când va fi un alt seism…!

Funda...laughing

| coитⁿтρu a răspuns:

Mor.

| AdeJustMe a răspuns:

Te ascunzi sub masa sau in cada.Cel putin asa stiu eu...

| MisterPeAs a răspuns:

In caz de cutremur te bagi sug masa in caz ca e o masa solida daca nu te duci sub un toc de usa sau stai langa un stalp de rezistenta. Funda?big grin

| MisterPeAs a răspuns:

In caz de cutremur te bagi sub masa in caz ca e o masa solida daca nu te duci sub un toc de usa sau stai langa un stalp de rezistenta. Funda?big grin

| bianca2409 a răspuns:

Te ascunzi sub masa, dar nu sub metale sau langa ele.