| DjJohnKoKosH a întrebat:

Ce facultate buna as putea sa urmez, daca eu in liceu nu prea am facut matematica? As putea sa urmez o facultate de inginer automatist si de calculatoare fara sa am la baza matematica sau fizica?

2 răspunsuri:
| Heliodor a răspuns:

La materiile care nu intra in admitere sunt luate de la 0, dar in pas mai repejor. Nu conteaza asa mult liceul, cat conteaza ce vrei sa faci.

| paul9923 a răspuns:

In liceu trebuia sa fii la profilul mate-info, dar macar ai facut informatica in liceu? Eu am fost la economic si acum sunt la Ingineria mediului unde fac fizica, chimie, mate, si la liceu nu am facut decat mate, dar mai slab.