| KanekiMalai a întrebat:

Ce înseamnă alarma asta in București?

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E exercitiu. Au zis ca o sa sune in fiecare prima zi de (probabil miercuri) a fiecarei luni pentru probe sa se asigure ca merg. E misto ca eu la mine nu le-am auzit niciodata laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sa speram ca este doar o verificare/exercitiu si nu o atentionare pentru eventualitatea degenerarii aplicatiilor rusesti de la granita UE

| HadesSs a răspuns:

E in toata tara simulare in caz de razboi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.ha
ha
a fost și la Târgoviște, mi-o speriat vecinii.

| DovleacTurbat a răspuns:

A sunat si in Gj, probabil toata tara. Este in caz de dezastre si "teoretic" fac doar probe.

Răspuns utilizator avertizat
| missfatadelatara a răspuns:

Deci n-a fost numai la mine...

M-am dat seama când m-am uitat la ora ca e un alt exercițiu cum a fost si în vară.

| Blastphemy a răspuns (pentru missfatadelatara):

Am auzit și prin zona Pașcani.

| Volsvagan70 a răspuns:

Sa speram ca ne invadeaza rusii.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Volsvagan70):

Eu stau in Galati. Iti dai seama unde vin prima data rusii?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

La Suceava si Constanta; a timp sa-i intampini cu un ceai cald.winking laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Constanta? Ar fi cazul să mă mut straight face

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mergem amandoua in Ardeal. Daca intreaba cineva, eu sunt surda si tu nu stii romana. laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

rolling on the floor haha! Oamenii ar trebui să aibă simț civic, de ce sa fim surde, ciungi sau mai știu eu cum?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Constanta, Maria, Ioana, Elena, etc, etc. mai bine muti alarma pe alt bloc.winking laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sau în alt cartier

| Andreea7000 a răspuns:

E o alarma care suna pentru prevenirea dezastrelor de mai multe tipuri: aeriene, incendii mari, cutremure periculoase etc. Pentru fiecare dezastru este specific cate un sunet si un interval de timp.
Tin minte ca era stabilit sa sune in ultima miercuri din fiecare luna.
Sper ca la sirenele acestea te referi.

| NoLongerInUse a răspuns:

Aici nu s-a auzit :-o

| Ytrgh a răspuns:

Atunci când un dezastru se întâmpla in țara aceste alarme suna peste tot pentru a informa romanii

| Onofrei_Costel_1954 a răspuns:

E ceva pentru exersare în caz de război.

| Sergiu_Burlea_1989 a răspuns:

E alarma in toata tara de la pompieri vrea sa faca un test sa vada care sunt functionabile