| 1Tarzy1 a întrebat:

Ce inseamna AWB (cand creez o comanda prin curier la olx)
Si ce completez la valoare ramburs (cand creez o comanda prin curier la olx)

Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

AWB = AirWayBill și reprezintă numărul prin care se identifică în sistem o comandă (un fel de track&trace).

la valoare rambus completezi câți bani dorești să primești în schimbul pachetului pe care îl trimiți.

De exemplu: vinzi cuiva un ceas de 30 de lei, la care se adaugă 15 lei transport, pui 45 de lei (dacă ai discutat cu cumpărătorul și el e de acord să plătească transportul).

| 1Tarzy1 explică (pentru pilaf):

Mersi mult

| pilaf a răspuns (pentru 1Tarzy1):

Cu plăcere happy