| euseptic a întrebat:

Ce inseamna "oligofren"?laughing

Răspuns Câştigător
| TM6524 a răspuns:

OLIGOFREN'IE s. f. Stare patologică caracterizată prin rămânerea în urmă a dezvoltării facultăţilor psihice, însoţită uneori de tulburări ale dezvoltării fizice si de leziuni ale sistemului nervos central, ca urmare a unor suferinţe cerebrale, survenite în perioada intrauterină, în cursul nasterii sau în perioada copilăriei

http://oligofrenie.vocabular.ro/wordSearch.php?view=views/wordSearch. xsl&PHPSESSID=454947b5c8c8b4e3cb0079bba2f07acc

1 răspuns:
| TM6524 a răspuns:

E grele sa cauti pe goagal... E o boala mintala.