| BETTY_3018 a întrebat:

Ce intamplari stranii vi s-au intamplat gen povesti de groaza?

5 răspunsuri:
| spad3r a răspuns:

Uite, cel mai ciudat lucuri a fost ca :

eram cu niste baieti prin spatele blocurilor
acolo incapea o masina printre blocurile alea
am vazut cum o masina venea spre noi
neam intors sa nu dea peste nooi
Si Masina Disparuse straight face

| BubbleGumyy a răspuns:

Asta nu mi s-a intamplat. e una virtuala
bun deci vreau sa va zic si eu o poveste de groaza.fiti atenti:
era o dupa amiaza insorita si vesela ca si cum nimic rau nu s-ar putea intampla. o fata cu parul auriu si ochi verzi-albastrui ca spuma marii, pe nume june a iesit cu un grup de prieteni:2 baieti si 1 fete(jacey rick si seth)
june, cum era mai aventuriera,:
-gasca eu sincer m-am plictisit de iesirile plictisitoare la suc! vreau putina adrenalina!
rick:-si ce ai vrea sa facem?
june:nu stiu! ceva palpitant ca si.
seauzi de la 1 m departare, de pe dig, vocea un batran sinistru cu palton negru si palarie :
-vanatoare de fantome?
seth:-glumesti? nu exista fantome!
batranul:-poate ca nu. poate ca da. apoi ii aparu un zambet viclean pe fata.
rick:-de ce zambesti?
btrn:vezi muzeul acela?
rick:-da! muzeul Nomos! e aici de mult timp si n-am vazut nici o fantoma! care-i treaba?
btrn:tot ce va pot zice e sa nu va apropiati de el pe luna plina.
jacey:-de ce sa.
disparu intr-o ceata densa pe dig.
pe la ora 23:00 june impr cu baieti au venit la jacey:
mai intai au sunat-o de afara:
jacey:-esti nebuna? batranul a zis...
june:-stiu dar nu cred o iota si vreau sa dovedesc asta.deci vii?
jaceywavemmm.esti cea mai buna prietena si nu te las! vin si eu!
au ajuns la muzeu si s-au uitat putin imprejur:
seth:-eu nu vad nimic!
june:-am stiut eu! acum tr doar sa demonstram asta! rick da-mi telefonul tau! are camera si vreau sa filmez acest LOC TOTAL OBISNUIT!
june:-priveste! o gradina total obisnuita, copaci obisnuiti
seth:a... june ce-i cu lumina aia acolo dupa colt?
jacey:sa vedem!
au mers acolounde nu au mai gasit nimic cateva clipe rick s-a aszt jos pe iarba
ceva scrtaia dedesuptul lui. a impins acolo cu mana pana cand.pamantul ceda si si rick cazu acolo;
jacey:rick!
jacey fugi speriata mai inspate iar seth si june ramasera uitandu-se la groapa.
june:tr sa facem ceva! din spate se auzi un sunet:
hm! si o fosnitura de tufis;
seth:jacey, tu ce zici sa fc? jacey?
june:nu mai e! urma un trasnet ce lovi muzeul si-i deschise usile iar de acolo se auzeau sunete scartaite si pasi domoli. s si si intra acolo iar in urama lor usile se inchisera si ramase bezna peste tot. dupa care se auzi un lant.tr sa aprindem o lumina! zise seth.
june gasi un dulap pe care il deschise.atunci vazu un cap uman ce tipa:
-a! capul cazu pe jos si june in hohote de plans se dadu la o parte!
junetime outr sa iesim de aici...
dar fara speranta erau blocati.seth se apropie de un intrerupator care despica dusumeaua si ei cazura la subsol.
dintr-o camaruta se auzi o voce ragusita:
seth:-ma duc sa vad, stai aci! poate0s rick si jacey
intra aclo unde statu mai bine de 10 min
june:-seth! unde esti? seth!
lumina becului se stinse pentru oclipa si june simti ca o cine o atinge pe gat dar lumina se aprnse.intoarse capul spre peretele din spate unde scria cu sange:
PLEACA PANA NU E PREA TARZIU.pe alt perete; NU-L LASA SA TE GASEASCA. FERESTE-TE DE EL.ARE INTRUCHIPAREA UNUI COPIL DAR INAUNTRU E UN DEMON.NU TE LASA PACALITA.PLEACA.
june cazu la pamant incremenita. din camera se auzi:
-VREI SA FIM PRIETENI?
June:-nu! nu! pleca! lasa-ma in pace!
-ACELASI RASPUNS MEREU.
june:-nu poti fi real! cara-te!
-...SI ACEASI SOARTA O VEI AVEA LA FEL CA CEILATI! CE PACAT.
junecall mee ai facut cu prieteni mei?!
-NICI EI NU AU VRUT SA-MI FIE PRIETENi
de dp usa iesi un baietel cam de 7 ani. june il privi o clipa apoi. din gura ii ieseau niste dinti lungi ascutiti, ochii i se facura rosii ca sangele si din corp ii mai iesira 2 brate.
ultima suflaare a lui june carter:
a! se auzi din muyzeu
a 2 zi politia inconjura muzeul si o gasi pe june cu gatul taiat, fara un ochi, si trupul iatat in 2 intr-o balta de sange.batranul statea pe dig si privea:
-nu au fost atenti la ce am zis.prostutii.
dupa 300 de ani demonul nu s-a potolit inca.
e a 15 victima in saptamana asta.
Oare cine va fi urmatorul? mormai batranul disparand din nou in ceata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuper poveste RoxiKiss este si un film dupa ea big grin?

| TestoasaRoz a răspuns:

Pai...mai demult am fost in vizita la o fata. Era vreo 10 seara (am dormit la ea) si trebuia sa ne facem patul. Noi veneam din camera cealalta cu pernele in brate si cand intram in camera unde aveam sa ne culcam vedem pe podea un bebelus mergand...cum merg bebelusii. Era o fetita mica (de vreun an) imbracata in roz si avea parul lungut, castaniu. Ea continua sa mearga pana cand a ajuns intr-un colt al camerei apoi a disparut. Am cautat-o si am gasit un fir scurt de par castaniu. Acum noi banuim ca e al ei dar ambele suntem castanii si poate fi doar o presupunere. Dar totusi ramane enigma: de unde era copilul acela? sau chiar era acolo sau a fost doar de oboseala si ochii ne-au jucat feste? thinking

| patiiipatiii a răspuns (pentru TestoasaRoz):

Nu prea se poate sa se itample asa ceva dar nu se poate ca amandoua sa va fi imaginat acelasi lucru