| EUSIATIT a întrebat:

Ce intrebare [intrebari sa pui pe site sa multumesti pe toata lumea? Daca intrebi cit fac 1+1 poate asa i ar multumi [stati nu toti dati raspunsuri], Consider ca. daca nu mi place. nu stiu. nu vreau sa raspund la o intrebare nu o fac.nu? DRagii mei cred ca e loc pentru toti si nu e cazu sa ne jignim.sa ne ironizam sau sa ne facem CEI MAI DESTEPTI.consider ca este o lipsa de respect din partea multora fapt pentru care o parte din cei care intra pe site alege sa nu mai intre a 1. a 9 oara. E pacat ca nu suntem mai buni. RALUCA ar trebui ia atitudine pentru c a m-a vazut ca multi doresc sa se stearga de pe site, e oare normal? si fara ironii merci

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer eu cred ca astea sunt doar furtuni in pahar cu apa. Cei care vor avea nevoie de ajutor vor veni pe site, cei care vor sa-i ajute vor ramane pe site in ciuda micilor neplaceri. Pana la urma nimeni nu e de neinlocuit si pentru fiecare cont care se sterge se fac inca 10.
Nu cred ca acesta este un site de socializare, ci un site in care oamenii vin sa gaseasca sfaturi pentru a-si rezolva problemele. Nu exista intrebare sau raspuns care sa multumeasca pe toata lumea, fiindca suntem diferiti si asta e bine. Nimeni nu are pretentia de a-i multumi pe toti si e normal sa mai existe frecusuri mai mari sau mai mici. Cine nu face fata, pleaca. Cine vrea sa ajute sau sa primeasca ajutor si e dispus sa lupte pentru asta, ramane. Cam asa vad eu lucrurile...

| Arthur a răspuns:

Ce s-a intamplat pana acum mi se pare ok. Totul e exact asa cum e si societatea noastra romana. Site-ul nu e cu nimic mai bun sau mai rau. Si o sa va spun si un mic secret : M-am suparat cand si-au sters contul chiar cei cu care am avut discutii mai taioase.
Nu am apelat la raportari chiar si atunci cand a fost cazul.
Succes!

| Bacemi a răspuns:

Ai spus foarte bine. Ai dreptate. Cred ca este loc pentru toti aici.

| EUSIATIT explică:

Merci pentru rasp tuturor celor care au inteles semnalul meu, nu stiu de ce unii nu au inteles ce am scris /ok nu i pb[KATIEE] CRED CA ESTI RAUTACIOASA. DAR, asta este pentru ca tu nu intelegi ce am scris, o sa ti scriu in engleza de acum tie personal daca nu intelegi romaneste, Putea sa ignori aceasta intrebare. dar ai vrut sa iesi in evidenta sa fii remarcata,

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Chiar nu pricep de ce unii se agita asa de rau. De exemplu, eu raspund la intrebarile la care stiu raspunsul, sau vad ca raspunsurile anterioare nu au punctat poate intrebarea. Daca unul din raspunsuri este asemanator cu ceea ce vroiam sa scriu, caut alta intrebare. N-am sa raspund niciodata la intrebari stupide sau gandite alambicat, pentru ca nu merita sa-mi pierd timpul. Apoi, i-am judecat destul pe cei care nu stiu sa scrie corect gramatical, dar citind raspunsurile noastre, poate se vor corecta.
Intr-adevar, nu mai sunt intrebari serioase, profunde. Asta arata ca majoritatea iau mai usor viata si problemele, crezand ca sunt destul de pregatiti sa le rezolve.
Sunt impotriva violentei verbale, a atacurilor nefondate.
TPU nu este un site gen hi5, de socializare, asa ca de aici apar probleme. Cred ca nici prieteniile ca in astfel de site-uri nu isi au locul aici. Devenind prietenii, raspunsurile se dau in privat, iar scopul acestui site dispare, acela de a intrajutora. Am intalnit aici oameni minunati cu care am ramas prietena in afara site-ului, dar aici ne purtam ca niste adulti raspunzatori de ceea ce facem.
Apelez la bunul simt al tuturor, sa demonstram ca suntem demni de a ajuta pe semenii nostri la nevoie. Raspundeti doar la intrebarile care va plac si la care stiti sa raspundeti, in rest lasati-i pe cei pusi pe sotii sau mai rai de gura. Daca nu le dam apa la moara vor renunta.
Si nu uitati, nu semanam unul cu altul, fiecare vede diferit o problema, astfel intrebarile si raspunsurile noastre vor fi diferite. Acest fapt nu trebuie sa fie samanta de scandal, dimpotriva, sa ne consultam reciproc asupra subiectului cu respectul cuvenit, astfel ca raspunsul sa fie cat mai apropiat de cel excelent!
In ceea ce priveste "stupid", eu l-as acorda aceluia care este total pe langa subiect sau care raspunde in bataie de joc...si l-as urmari daca a fost o greseala sau chiar se amuza pe acest site si as cere sa i se stearga contul.
Ca pe orice site existe probleme tehnice.Asta nu inseamna ca trebuie sa ne purtam necuviincios cu adminii. Sunt sigura ca fac tot ce pot pentru a rezolva problemele ivite. Dar userii nu prea au rabdare. In ultimele zile nu pot citi si trimite mesaje. Cel mai mult ma deranjeaza ca nu pot raspunde unui apel de ajutor si sa nu fiu socotita neserioasa. Dar toata lumea stie de aceasta problema, asa ca nu ma impacientez.
Nu mai fiti rautaciosi unii cu altii, acceptati-va asa cum sunteti. Cu un sfat bland poate lucrurile se mai relaxeaza.

| Razvan a răspuns:

De apreciat apelul tau precum si celelalte care s-au facut in sensul asta.Insa,degeaba.Toti vrem respect si sa nu mai fie atatea scandaluri si "sageti" aruncate in dreapta si in stanga.Si chiar am putea sa facem asta daca am avea un minim de respect.Nu fata de noi ca am vazut ca asta nu prea se poate ci pentru ce inseamna TPUwinking

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Trebuie sa ignoram rautatea. Daca noi suntem buni, sau vrem sa fim buni, este necesar sa facem ceea ce ne dicteaza tocmai constiinta despre care vorbeam: adica sa fim buni. Hai sa demonstram noi prin fapte ceea ce dorim de la ceilalti. Nu este nimeni obligat sa puna intrebari. Nu este nimeni sanctionat daca nu o face. Nu suntem presati nicidecum sa raspundem la intrebari penibile. Acelea trebuiesc lasate pentru categoria de persoane carora li se potrivesc. Si aici, ca in orice alt site, ca in orice alt loc de fapt si, mai mult, ca si in societate, are loc o stratificare. Este in firea noastra sa ne plasam constient, sau mai putin constient, pe un anumit nivel intre oameni. Intotdeauna uleiul se separa de apa. Atitudinea nu trebuie sa apartina administratorului acestui site neaparat, deci nu unui singur om. Atitudinea trebuie sa ne apartina noua. Cerem exemplu de la ceilalti, trebuie sa dam noi primii dovada. Cine nu poarta iubire in suflet, cine nu daruieste bunatate, cel caruia intelepciunea ii lasa de dorit, in timp, se exclude singur. Noi gandim altfel. Haideti sa demonstram. Ne trebuie numai putina rabdare. Sa ai o seara frumoasa! Si iti doresc asta chiar din suflet...

| Katiee^^ a răspuns:

Am descifrat cu greu ce ai scris laughing).

| Katiee^^ a răspuns:

@EUSIATIT: Invata sa scrii bine in romana si dupa aceea mai vorbim de engleza. Nu am vrut sa ma fac remarcata sau sa ies in evidenta. Nu inteleg cu ce am iesit in evidenta daca ti-am dat un raspuns. Oricum, este frumos mesajul intrebarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice intrebare ai pune, tot se vor gasi unii sa comenteze sa-si bata joc de tine, asta e...Multi vor sa-si sterga conturile si este normal, am observat ca acest site nu mai e deloc la fel ca atunci cand l-am descoperit sau ca atunci cand mi-am facut cont:atunci erau membri mult mai putini si era o atmosfera extrem de placuta, la orice intrebare gaseai raspuns fara sa fii ironizat, fara sa fii luat peste picior etc...Acum toti isi bat joc unii de altii, cauta doar sa se jigneasca si sa se certe, multi se cred superiori, dar de fapt nu sunt, dupa parerea mea acest site nu prea mai poate fi numit TPU, iar acum daca vrei sa raspunzi la o intrebare si spui un adevar valabil te bombardeaza cu stupidlaughing. Pun pariu ca o sa iau stupid pentru raspunsul asta; caracteristic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai dreptate.si eu am primit unele raspunsuri in bataie de joc si acum, mai nou, nu mai pot sa ma loghez de nicio culoare sau daca o fac in 2 minute ma delogheaza. abia astept sa imi stearga contul