| 4LeafCloves a întrebat:

Ce nume as putea pune unei reviste care are ca tema starile de agregare?
Daca alta revista pe tema opticii am numit-o Opticel, as vrea ca si aceasta sa aiba un nume mai hazliu, dar nu prea am idei.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
Ai putea sa-i pune de "Agregatele".
Sper ca ti-am putut fi de ajutor.
Cu bine,

| 4LeafCloves explică:

Deci e o revista pentru ora de fizica si fiindca trebuie sa cuprinda starile de agregare nu gasesc un titlu mai creativ. Eu oricum o sa desenez literele titlului in asa fel incat sa fie amuzante pentru mai multa creativitate.
As vrea sa nu folosesc un nume in alta limba, poate nu o sa ii placa profei. Vreau sa iau 10 :d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ageregel laughing glumeam uite incearca in alta limba koondamine asta inseamna agregare in estoniana sau engleza ca ar suna mai bine aggregation

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pagsasama-sama asta e in filipineza
dar tinand cont ca le-ai numit optice etc pe celelate poti pune agregel sau incearca ceva dupa ele cum ar fi super solid care este si ea o faza a celor 3 stari sau superlichid le poti combina
sau ii poti da "pana la 0" asta s-ar potrivi ce zici? mai dane detalii