| KateMiddleton a întrebat:

Ce parere aveti despre fosta Uniune Sovietica si despre Russia. Spuneti tot ce credeti.

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

A fost formata Uniunea Sovetica ca sa se foloseasca de paminturile noastre de buneii nostri, pentru ai lua in razboi sa apere cururile rusilor. Russia este o tara mare, dar este populata doat o 1/4 din tot teritoriul. Russia este oportuna in a avea multe resurse minerale, de asta se socoate o tara puternica. Este mult de spus

| KateMiddleton explică (pentru VladGH):

Pai spune, chiar vreau pareri, posibil dezbateri

| VladGH a răspuns (pentru VladGH):

Mai asteapta si parerile altora. Pentru mine populatia rusa sunt niste porci ( lar ca nu toti), un exemplu : sunt la noi in tara de mai bine de 10 ani si nu ne stiu limba de stat. Suntem nevoiti sa invatam noi limba rusa ca sa putem sa comunicam. De ce nu ne revoltam? Pentru ca puterea rusiei ne inabusa. La majoritatea, inca sunt traumate mentalitatile de catre rusi. A folsit o tactica foarte buna CGB-ul pentru a spala creirul oamenilor ca inca tine si pina acum.

4 răspunsuri:
| HighFlyer a răspuns:

Ambele au fost/ sunt conduse de niste retardati, singura exceptie a fost Gorbaciov.
URRS a distrus Romania prin comunism, iar rusia si alte state ca Ungaria vor sa ia ce a ramas din ea.

| KateMiddleton explică:

Spuneti-va parerea, nu facte istorice, chiar imi e interesant.