| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti, vreau sa imi cumpar un iphone 5 direct dupa site-ul apple.com costa 200$ sa am incredere?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Revenind, Ady tata, ia uite aici cit e unlocked - http://prntscr.com/olhji, la pretul ala mai adaugi si TVA-ul pe care o sa il platesti la vama.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ma costa vreo 350 de dolari cu totulbig grin

| ade2998 a răspuns:

Daca este site-ul official cred ca este ok. Dar nu stiu unde ai gasit tu iphone 5 cu 200 $.

| Archy37 a răspuns:

E cu abonament inclus, de aia e asa de ieftin

| traxter a răspuns (pentru Archy37):

Cum sa fie cu abonament de pe site-ul direct Apple?
Tu gandesti cand scrii sau doar dai la taste?
Apple nu e firma de telefonie mobila...

| KodrutZ a răspuns (pentru traxter):

Nu, Apple nu e firma de telefonie mobila, la fel cum nici Orange sau Vodafone nu sint firme care fabrica telefoane mobile, dar totusi au in oferta telefoane sub brandul lor. La fel, Apple are contracte de exclusivitate de regula cu T-Mobile, astfel ca vinde prin site-ul propriu telefoane la pret mai mic, dar cu contracte la T-Mobile, de regula pe 2 ani. Tu gindesti cind scrii sau doar dai din taste?
Ia si holbeaza oleaca ochii aici - http://prntscr.com/olhgq
si aici - http://prntscr.com/olhfo

| Archy37 a răspuns (pentru traxter):

Poate a incheiar contract cu vreo companie de tel. mobila, e posibil...

| NormalUser a răspuns:

Este site-u oficial al Apple, acum nu stiu cum o sa reusesti sa dai comanda mult noroc. Daca reusesti sa il aduci in tara se merita. Dar trebuie sa tii cont de mai multe lucruri, daca este neverlocked etc...

| Skunk21 a răspuns:

Ceea ce ai vazut tu la 200 de dolari este blocat si te pune sa alegi pe care din cele 3 retele sa fie...cel mai ieftin iphone 5 neblocat de pe siteul oficial costa 650 de dolari

| W3ZzoRe a răspuns:

Merita Sa Incerci Pentru Ca E Site Official Si Nu Cred Ca Ar Face Excrocheri

FUNDA?

| doragiulia a răspuns:

Daca e site-ul official da ai putea avea incredere.