| oldschoolrom a întrebat:

Ce program bun stiti care ma poate ajuta sa decupez o bucata dintr-un videoclip, iar dupa ce fac asa ceva din mai multe sa creez unul singur? Ca un exemplu cum sunt gif-urile cand apar poze. Astept o sugestii daca stiti. Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu folosesc U-Lead Video Studio.
Este excelent pentru taiere-decupare-lipire secvente video, are si multe efecte.

Gif-urile nu sunt filme, sunt multe cadre de poze care apar una dupa alta, dand impresia unui film, care se tot repeta.
Daca doresti, exista si programe care transforma o secventa scurta de film in gif.

| denisdenis9 a răspuns:

Eu folosesc Camtasia studio, poti adauga/scoate sunetul sa decupezi/lipesti bucatii din video.