| .... a întrebat:

Ce rugaciuni stiti? sa credeti in ele... de ex: http://www.dindragoste.ro/rugaciuni/rugaciune-8808302.ph p

Se zice ca indeplineste orice dorinta!

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ms mult pentru rugaciunelove struck
Eu cred in Dumnezeu si din cauza asta cred si in rugaciuni big grin
Cea mai importanta rugaciune pentru mine este 'Tatal nostru big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tatal Nostu si Crezul. E suficient.

cami
| cami a răspuns:

Cuvine-se cu adevarat, Imparate Ceresc, Tatal nostru, si printr-a 7-a stiam si Crezul, acum nu-l mai stiu. Si mai este una (rugaciunea inimii ) : "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul Lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul/oasa "

| oz a răspuns:

Dar stii ce nu zice...nu zice ca ti-o indeplineste in felul urmator.Eu cunosc(vorba vine) un om...si-a pierdut un brat intr-un accident de masina...si cunosc un om...care avea dureri de stomac.Asta cu dureri de stomac... s-a rugat 2 zile... 2 nopti...si pana la urma..."dumnezeu" i-a luat durerea... Dar omul fara mana... s-a rugat... zile si noptii...si nimic...omul acela si in prezent se roaga... dar tot fara mana a ramas.
Exista dumnezeu?
1.nu...omul cu burta in 2 zile... s-a dus si a dat afara ce mancase stricat...si omul cu mana...mana nu se regenereaza si din pacate asa va ramane toata viata.
2. exista dumnezeu... dar l-a rezolvat doar pe unul dintre ei... e frumos asa...

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Talismanul, Visul Maicii Domnului si Braul Maicii Domnului sunt rugaciuni foarte puternice si mai este daca tii 9 marti parca rugaciunile Sfantului Anton

| onofrei89 a răspuns:

Foaret frumoasa rugaciunea aceasta:)nu o stiam si iti multumesc pe aceasta cale pentru ca ai pus intrebarea.Sunt multe rugaciuni in care cred cu tarie, ex:Crezul – Simbolul Credintei sau http://www.dindragoste.ro/rugaciuni/rugaciune-4216108.php

| loveyousomuch92 a răspuns:

Foarte frumoasa rugaciune! noi toti trebuie sa credem in D umnezeu! cu cat ne rugam mai mult cu atat mai bine!happy

| .... explică:

Oz tu vrei sa imi explici ca nu crezi in Dumnezeu sau in rugaciuni... dar stii vorba aia Dumnezeu iti ia ceva si iti da ceva mai mult bun! de ex: de ce oameni fara maini deseneaza foarte frumos cu gura sau cu picioarele, sunt sigura ca la acel om care si-a pirdut mana, Dumnezeu i-a dat un dar pe care noi oamnei intregi din punct de vedere fizic nu il avem...

| .... explică:

Si rugaciunile lui Sf. Anton sunt foarte puternice! http://rugaciune.20m.com/SfAnton.htm#Invocatii cãtre Sfantul Anton (se tine tot timp de 9 marti) Sper din inima sa va fie de ajutor. :-*