| Skylerx a întrebat:

Stiti ceva... Am o nelamurire. Ce credeti? Daca in fiecare an, la 00:00 (la inceputul fiecarui an) iti pui o dorinta, se indeplineste? Eu am incercat asa cu bacul, si acum sa vad daca se indeplineste...

Răspuns Câştigător
| sTeFaN_2897 a răspuns:

Nice... dar nu prea cred eu in superstitii, desi cateodata se mai intampla:D. Totusi, depinde de tine daca se indeplineste sau nu. Si orice ai face, nu ai cum sa iti pui acea dorinta exact la 00:00, ca sa indeplinesti conditiile mitului, deci...asta e. Oricum, bafta la bac;). http://alldbseries.blogspot.com/ un click;).

8 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

E crezi ca daca ti ai pus dorinta.sigur il iei nu neaparat ca ti ai pus dorinta /. Trebuia sa ti pui dorinta sa pleci la ROMA nu bacu.

| anca_3211 a răspuns:

laughing) Si eu dau bac-ul anul acesta! Eu iti spun ca nu ai de ce sa te panichezi si nici de ce sa te stresezi, totul va fi bine!
Sigur vei trece bac-ul, dar nu cred ca va fi din cauza ca ti-ai pus dorinta asta la trecerea dintre ani.
Mult succes!

| TipulVerde a răspuns:

Vrei sa-ti zic un secret?
N-o sa mearga. De ce? Pentru ca nu ai incercat destul. Trebuia sa dansezi, sa te biciuiesti pe spate si sa sacrifici o capra in timp ce strigai incantatii tribalice.
Serios, acum, dorinte la miezul noptii?

| alexutzu00791 a răspuns:

Si eu dau bacul anul asta, insa eram prea beat ca sa mai imi pun o dorinta. De revelion m-am certat cu lumea, si am injurat cat pentru un an. INsa nu cred in superstitii, asa credhappy. Succes tie si mie la bacsmug

| ȘtefanLamas a răspuns:

Cu cat un gand catre ceva/cineva este mai concentrat si adunat din mai multe parti, adica "emanat" de mai multe persoane, cu atat el devine realitate mai repede. Gandeste-te la miile de credinciosi care se aduna in jurul unor moaste, toti avand acelasi gand("ajuta-ma sfinte X/ajuta-ma Doamne!") si nu de putine ori se intampla ca suferinzii sa se insanatoseasca pe loc. Totul tine de puterea credintei tale, ca acel lucru se va intampla. Consider ca nu e nevoie sa astepti sa vina revelionul, pentru a-ti pune o dorinta; o poti face oricand si oriunde, atat timp cat esti pregatit psihic si spiritual.

Bafta la BAC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cativa ani la 00:00 mi-am dorit sa fiu sanatos, nu am avut nicio problema, nici macar raceala. Insa acum nu stiu daca cineva acolo in ceruri mi-a indeplinit dorinta sau asa sunt eu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata, daca nu inveti nu se indeplineste. daca esti stapana pe materia invatata, o sa-l iei. dar daca esti cat de cat trecuta prin scoala? cum poti crede in asemenea prostii?

| rucsybelle a răspuns:

Paii
in primul rand daca te bazezi numai pe asta si nu inveti nu o sa mearga... bineintels sa zicem ca daca iti pui acea dorinta se va implini... dar totul depinde de tinee