| flavius619 a întrebat:

Ce sa gatesc la cina rapid si foarte usor

Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

Ia-ti din supermarket sos pentru paste (Milanese, Bolognese, Napoletane etc... gasesti o gramada de sosuri), ia-ti un pachet de paste tot din supermarket, pui pastele sa fiarba 10 minute pana le vezi ca s-au inmuiat si se pot manca, le scoti le scurgi apa si le pui sosul si mananci paste big grin

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Piept de pui la cuptor cu cartofi, morcovi si telina. Le arunci pe toate intr-o tava (taiate felii) cu o lingura de ulei, o lingurita de sare si o canita de apa si le lasi cam o ora in cuptor la foc moderat.

| Parmalat a răspuns:

@Brigaela:
Multumesc pentru reteta happy
Cred ca o sa folosesc muschi de porc fiindca are o forma mai placuta decat pieptul de pui laughing si o sa mai pun niste condimente, putin usturoi si putin unt... si putin vin rosu happy

| thealchemist a răspuns:

Fructe de mare

| Amaliamalia a răspuns:

Macaroane cu branza, mamaliga cu branza (sau cu branza de vaci si smantana), ficat, crenwursti, cascaval pane, sandwich cald. fundita?

| barcelonamessi a răspuns:

Cartofi prajiti cu oua ochiuri si salata

| SecretAgentLyla a răspuns:

Paste sau comanda pizza.

| madalynagirl14 a răspuns:

Spaghete si depinde cu ce vrei sa le faci. Vreau funda.