| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Ce sanctiune pot primi daca nu vin in "scoala altfel"?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Scoate-tio scutire ca sa inchizi gura dirigintelui si gata. absente nu se pun

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Ara997):

Se pun absente, daca nu s-ar pune la ce i-ar trebui scutire?

| Ara997 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Ca sa nu-l ia ia ochi diriginta ca nu a venit de lene. absente nu se pun

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Ara997):

Depinde de profesori... in regulament scrie clar ca se pun absente! Daca esti la un liceu unde nu conteaza absentele sau profesorii sunt nepasatori sa puna absente e alta treaba, dar e gresit sa ii spui ca nu se pun absente. Am absolvit un liceu bun si iti pot spune ca au fost note scazute la purtare pentru de astia care ziceau ca "aaa, lasa ca oricum nu conteaza", i-as spune sa nu riste, plus ca in saptamana scoala altfel noi am facut tot activitati interesante deci ar putea sa mearga

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aa, ce-ai ma, nici n-o sa mai ai voie sa intri in oras ca nu te-ai dus la scoala altfel.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu se pun absente pentru ca faceti activitati si practic nu au voie.Dar prodesorii va ameninta cu absentele pentru ca altfel nu ar veni nimeni.Nu se intampla nimic, daca nu vrei deloc sa te duci poti sa ii spui ca ai fost bolnav, dar eu zic sa te duci ca e mai distractiv decat sa stai la ore.
Si noua ne zicea asta, dar nu se punea nicio absenta.

| untu a răspuns:

Trebuie sa te duci, este foarte important pentru viitorul tau sa-ti continui studiile de liceu si facultate si sa-ti alegi o meserie frumoasa! Ti se va pune cu siguranta absenta si se va discuta cu unul dintre parinti!

| deeeaqq a răspuns:

Absențe cică, dar dacă ai profesori de treabă nu-ți vor pune absențe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ti se pune absenta.

| AlexCristi97 a răspuns:

Absente

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru AlexCristi97):

Nu se fac ore!

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Ronaldo_Messi_2001):

Sunt activitati obligatorii, stabilite intre elevi si profesori. Absenta de la aceste activitati se pedepseste, depinde de diriginte sau profesorul care indruma activitatea, care in cazuri exceptionale poate trece cu vederea absenta ta.

| simina96 a răspuns:

La noi la liceu nu pateam nimic daca nu eram prezenti. Ne tot ameninta diriginta ca ne pune absente da pana la urma nu a existat nici una. Chestia cu absentele cred ca e doar ca sa te sperie, daca nu ar zice chestia asta iti dai seama ca nu ar mai veni nimeni la scoala in perioada aia. Si acum sa fim seriosi la ce sa iti puna absente daca in saptamana aceea nu se fac ore. Acuma nu stiu depinde de fiecare liceu in parte cum procedeaza.

| Arii2 a răspuns:

Nici o sactiune poti sa stai linistit acasa.

| Ons_Cristi_1997 a răspuns:

Aaaa, nimic? E scoala altfel, daca iti pune absenta scoate briceagul la el/ea, nu are voie sa puna absente. Singurul lucru pe care il poti primi e o bataie de cap ca vai de ce nu ai venit la activitatile interesante pe care le-am facut, cum ar fi sapatul de gropi, nu te duce daca nu vrei