| Bogdan8102 a întrebat:

Ce se intampla daca ma prinde controlorul fara bilet intr-un tramvai/autobuz RATB?

Răspuns Câştigător
| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Plus ca te face de cacat.Si e nasol daca prinzi unul care e pus pe dat amenizi.Chiar saptamana trecuta s-a luat unul de mine si de o colega si a vrut sa ne dea amenda fara motiv, ne urcasem in autobuz si eu m-am dus sa compostez biletul si intre timp intrase un controlor si s-a luat de acea colega si cand i-am aratat biletul ca sa ne lase in pace a zis ca noi il credem idiot, ne trecuse seriile de la buletine si toate cele.Am avut noroc cu o doamna care asistase la conversatie si i-a zis aluia ca nu mintim si ne-a lasat.Deci nu te risca, ca sunt unii care sunt pusi pe dar amenzi.deci mai bine nu risca.

| CuriousStuff a răspuns (pentru LoveMeBabyasdfg):

Cred ca e cam ilegal sa te legitimeze. Nu sunt politisti, sunt niste amarati de controlori. Trebuia sa le faci si tu scandal. Sa cheme politia si sa-i faci tu de ****. happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca te sanctioneaza contraventional - cu amenda sau avertisment.

| untu a răspuns:

Mai bine sa va faceti un abonament mai ieftin sau gratuit pentru persoane cu deficiente decat sa fii prins si amendat cu o suma mare!

| RandomStudent a răspuns:

Te da jos la urmatoarea statie si iti da amenda iar daca nu ai sa ii dai am impresia ca te ia cu duba si te duce la politie.

| PearMyPie a răspuns:

În primul rând, probabil o să-ți ceară buletinul. Să nu-l dai nici în ruptul capului. Controlorul din tramvai nu e polițai și nu are niciun drept să te deposede de actele de identitate.

| Flavisse a răspuns:

Te bate si te impusca.E nasol daca prinzi din astia.
Normal ca iti da amend.