| DomnulMuratura99 a întrebat:

S-a intamplat sa va prinda controlorul fara bilet in tramvai sau ratb? Cat e amenda?

Răspuns Câştigător
| RTDRomania a răspuns:

50 de lei pe loc sau 100 de lei daca e sa o platesti "acasa"

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Acum cativa ani eram cu 2 prietene. Trebuia sa platim fiecare 50 lei, dar le-am spus ca in niciun caz si au negociat, am platit doar jumate. Deci ei tot ce vor e sa ia niste bani asa ca poti negocia laughing

| SilentRain a răspuns:

Da, 50 lei

| Justme1997 a răspuns:

Îți cere buletinul și zice ca ai amenda 100 lei dar daca îi dai 15 lei de o cafea îi trece.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

La noi e cel mai ieftin

| SandraEve a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, e 50 de lei

| simina96 a răspuns:

Fara bilet nu mi s-a intamplat, insa am patit odata sa compostez biletul gresit controlorul voia sa-mi dea amenda, dar pana la urma am dat peste unul mai intelegator care nu mi-a dat in cap cum ar face altii si m-a lasat sa circul in continuare laughing) Asa cum au mai raspuns si altii, e in jur de 50 lei.