| BelleD a întrebat:

Ce se intampla daca nu sunt acasa cand vine un colet? Si nu il ridica nimeni?

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

Prin posta, il lasa 10 zile acolo si apoi il trimit iar daca nu il ridici. Iar prin curier, daca te si suna, te si cauta acasa si nu da de tine, iti lasa un bilet pe usa sa ii contactezi. Daca nu ii contactezi, nu stiu in cate zile il trimit inapoi. Dar oricum o sa te sune si cei de la firma de curier, si cei care ti-au trimis coletul. Si cei de la curier, pot venii oriunde, este 1 leu taxa de transport pentru fiecare km in plus.

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ai 10 zile sa-l ridici de la posta,daca nu,il trimite inapoi expeditorului, si cred ca plateste si ceva in plus, dar nu stiu sigur.

| Sh0ck a răspuns:

Coletul va ramane la posta o perioada te timp. sa zic 30 zile si daca nu il ia nimeni coletul va fi returnat la cel care l-a trimis!