| andreea_5374 a întrebat:

Ce se poate intampla daca nu schimb buletinul la timp?
Adica eu fac 18 ani in decembrie si nu vreau sa il schimb atunci, vreau sa il schimb in februarie-martie

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot intampla doua lucruri: sa nu poti face ceva, daca pentru lucrul acela ai nevoie de un act de identitate valabil si sa fii amendata pentru preschimbarea cu intarziere. Vezi ca trebuie sa te prezinti pentru preschimbare cu cel putin 15 zile inainte de expirare. Numai bine!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 18 ani nu iti schimbi buletinul, fiindca ti l-ai facut la 14 ani si e valabil macar 10 ani.

| ioana1704 a răspuns:

De ce sa-l schimbi la 18 ani? e valabil 10 ani! ti-ai schimbat domiciliul sau te casatoresti?

| andreea_5374 explică:

Nu e valabil 10 ani, expira chiar de ziua mea...anu asta