| anonim_4396 a întrebat:

De curand m-am tuns cam scurt si nu imi place. Normal, il astept sa creasca dar ma gandeam ca eu fac 18 ani in octombrie si va trebui sa imi schimb buletinul. Porblema este ca eu nu vreau sa am parul asa pentru poza. Este vreo problema daca ma duc sa-mi schimb buletinul putin mai tarziu? Cam prin februarie-martie vroiam...

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

La 18 se schimba? Eu stiam ca la 24, atunci am schimbat prima data. Am avut buletin din ala vechi, facut cand am implinit 14 ani, apoi cand a expirat (in mai cand am implinit 24), am continuat sa merg cu el pana in februarie anul urmator.
Nu-i problema mare daca stai o vreme cu buletinul expirat, dar nu o sa poti face lucruri pentru care iti trebuie buletin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toata lumea iese naspa in poza de buletin, crezi ca mai conteaza parul?

| drhotzu a răspuns:

BULETINUL SE SCHIMBA LA 10 ANI!
deci dupa un scurt calcul matematic daca iti faci buletin la 14 rezulta ca se schimba la 24. acum daca pe tine vor sa te revada nu am de unde sa stiu. dar vezi ca pe buletin scrie data emiterii si data expirarii mai trage o privire!

| DontLetMeGo a răspuns (pentru drhotzu):

Da drhotzu, e facut in 2008 si expira acum in octombrie 2012...

| drhotzu a răspuns (pentru DontLetMeGo):

Daca spui tu! te cred pe cuvant!
ideea este ca eu am o teorie in legatura cu poza de buletin... pentru ca toata lumea se duce face poza si iese de acolo si spune: "ce bine am iesit in poza de buletin" nu? si eu cred ca dupa astia de la politie au departament de photoshop in care singura lor directiva este sa umble la poze si sa iasa urat in buletin laughing)))
si teoretic nu este nici o problema, dar daca ai de semnat ceva sau sa faci un act oficial ceva, contracte orice nu poti pentru ca ai buletinul expirat! asta este singura problema...

| Dangel a răspuns:

Eu m-am tuns in iulie si mi-am facut buletinul in august.Si parul meu a crescut bine, deci n-ai de ce sa-ti faci probleme.Si apoi buletinul se reinnoieste la 18, dar nu neaparat la 2, 3 saptamani dupa.Eu am amanat mai mult tot de la freza.

| Natiiiiiii a răspuns:

Sau ai putea sa iti pui extensi.

| theionika a răspuns:

Nu este nici o problema pentru ca te poti duce cand vrei. funda?

| alice01alexandra01 a răspuns:

Parul creste repede si in plus daca tot nu uti place poti sa te cuafwezi si tu altfel ca doar nu cred ca te-ai tuns ca un baiat scur scurt til cuafezi cauti pe internet vezi tu