| Ea12345 a întrebat:

Ce se va intampla cand imi expira contractul de internet la Rcs&Rds? Expira undeva prin septembrie si vreau sa stiu daca e obligatoriu sa il reinnoiesc..adica pot beneficia de aceleasi servicii in continuare, platind factura, dar fara contract? Intreb asta deoarece e pe numele tatalui, iar el nu e in tara.

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Stai linistita''Ea12345'',daca platesti factura la timp seviciul nu va fi oprit si se va derula in continuare pana vei dori sa renunti sau sa-l modifici.Firma nu vrea sa renunte asa de usor la clientii care sunt buni platitori.Cu stima.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste contractul. De regula, daca nu este denuntat inainte de expirare, contractul se prelungeste automat pe o noua perioada. Cel putin asa este la Romtelecom, dar cred ca si la RCS-RDS. Numai bine!